Deset nejlepších sportovců, tři nejúspěšnější kolektivy, trojice nejnadanějších juniorů a Sportovní legenda převzali svá ocenění v přímém televizním přenosu vysílaném na programu ČT1, který moderovala dvojice Lucie Výborná a Jan Pokorný. V 57. ročníku odborné ankety Sportovec roku, vyhlašované Klubem sportovních novinářů, přispělo svými hlasy celkem 217 žurnalistů. Slavnostní večer doplnila hudební vystoupení Dary Rolins a Gipsy.cz. 

Z titulu Sportovec roku 2015 se mohla radovat mistryně světa Zuzana Hejnová. Podesáté v řadě vyhrála anketu žena. Zuzana získala ocenění nejlepšího sportovce roku ČR již podruhé. Posledním mužským vítězem byl v roce 2005 Jaromír Jágr. Novou královnu českého sportu korunoval předseda Klubu sportovních novinářů PhDr. Zdeněk Pavlis.

V nejlepší desítce se objevily další čtyři zástupkyně něžného pohlaví a obsadily následující příčky. Druhé místo získala zlatá rychlobruslařka  Martina Sáblíková. Celkově pátou příčku vybojovala tenistka Lucie Šafářová. Dále následovala stříbrná z MS biatlonistka Gabriela Soukalová na šesté pozici a na sedmé tenistka Petra Kvitová.

Nejlepší z mužů byl na celkově třetím místě biatlonista Ondřej Moravec. Čtvrtou pozici obsadil mistr světa ve skifu Ondřej Synek. Osmý v anketě skončil jako jediný zástupce kolektivního sportu Jaromír Jágr. Devátou příčku získal cyklista Zdeněk Štybar, vítěz etapy Tour de France. Desáté místo patří vodnímu slalomáři Jiřímu Prskavcovi, dalšímu mistrovi světa.

Sportovní legendou se stal in memoriam Jaroslav Holík společně
s bratrem Jiřím Holíkem, který obě ceny převzal.

Nejlepším kolektivem roku 2015 byly znovu zvoleny tenistky České republiky, které obhájily vítězství v prestižním Fed Cupu. Druhou příčku získala stejně tak jako v loňském roce smíšená štafeta biatlonistů. A změna nenastala ani na bronzovém stupínku, který vybojoval fotbalový tým ČR.

Anketa o nejlepšího sportovce roku 2015 v juniorské kategorii, kterou vyhlašuje Nadace České sportovní reprezentace, má dva vítěze. O první příčku se se stejným počtem bodů dělila snowboardistka Ester Ledecká a cyklista Jiří Janošek. Třetí skončila atletka Michaela Hrubá.

Novinkou letošního ročníku Sportovce roku byla divácká volba nejsilnějšího sportovního okamžiku roku 2015 – Vaše srdcová záležitost. Fanoušci vybírali z nominace silných emotivních momentů a nejvíce hlasu získal Jaromír Jágr.

V diváckém hlasování na webových stránkách www.isport.cz zvítězil  Martin Fuksa. Trofej od Deníku Sport převzal na I. tiskové konferenci.

Celý projekt organizačně a marketingově zajišťuje již 19. rok společnost BPA sport marketing a.s. Společnost má dvacetileté zkušenosti v oblasti sportovního marketingu a reklamy v České republice.