Také v letošním roce nás potěšili naši sportovci skvělými výkony. Můžeme se tedy v závěru roku těšit na zajímavý souboj našich nejlepších sportovců a kolektivů. O křišťálovou korunu budou jistě bojovat mistři světa Martina Sáblíková, Ondřej Synek, Zuzana Hejnová, Ester Ledecká, Jiří Prskavec, Kateřina Kudějová, ale i další vynikající sportovci jako Šárka Strachová, Gabriela Soukalová, Lukáš Bauer, Mirka Knapková, Ondřej Moravec anebo Lucie Šafářová. V kolektivech budou určitě bodovat úspěšní biatlonisté, fotbalisté, atleti či basketbalistky USK Praha.

Novinkou letošního ročníku Sportovce roku je divácká volba nejsilnějšího sportovního okamžiku roku 2015 – „Vaše srdcová záležitost“. Fanoušci mohou vybírat z nominace silných emotivních sportovních momentů prostřednictvím oficiálních webových stránek www.sportovecroku.cz. Dvoukolové hlasování probíhá od listopadu do 13. prosince. Soutěž vyhlašuje hlavní organizátor letošního ročníku, společnost BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s redakcí ČT sport. Vylosovaní výherci se budou moci zúčastnit přímého TV přenosu pořadu Sportovec roku 2015 (Hilton Prague).

Slavnostní vyhlášení Sportovce roku 2015 uvidíme v přímém televizním přenosu v pondělí 21. prosince na ČT1.

Již 57. ročník ankety tedy čeká na svého vítěze. Od roku 2006 vládnou českému sportu ženy. Vítěznou cestu nastoupila Kateřina Neumannová a následně se na pomyslném trůnu střídaly Martina Sáblíková, Barbora Špotáková, Petra Kvitová a Zuzana Hejnová. Uvidíme zda se letos podaří mužům prolomit nadvládu žen. Slavnostní večer se nově ponese v duchu mini zápasů žen, mužů, juniorů a kolektivů. Vyvrcholí soubojem nejlepší ženy a nejlepšího muže na sportovním poli v tomto roce.

Anketu Sportovec roku pořádají sportovní novináři od roku 1959. První slavnostní vyhlášení výsledků se odehrálo 17. prosince 1959 v Praze. O rok později byl poprvé oceněn také nejlepší kolektiv. Hlasování novinářů je dvoukolové. a organizuje jej KSN (www.ksn.cz). Uzávěrka I.kola je 27.11.2015. Z prvního kola vzejde 10 nominovaných sportovců, jejichž jména budou oznámena 01.12.2015. II. kolo končí 07.12.2015 a určí konečné pořadí. Stejným způsobem bude určeno i pořadí 3 nejlepších kolektivů. Klub sportovních novinářů v rámci projektu vyhlašuje od roku 2000 také Sportovní legendu. Nejlepší juniory roku vybírá Nadace české sportovní reprezentace.

 

Projekt organizačně a marketingově zajišťuje společnost BPA sport marketing a.s. Společnost má dlouhodobé zkušenosti v oblasti sportovního marketingu a reklamy v České republice.