Také v letošním roce nás potěšili naši sportovci skvělými výkony nejen na letních olympijských hrách v Riu. Můžeme se tedy v závěru roku těšit na zajímavý souboj našich nejlepších sportovců a kolektivů. O křišťálovou korunu budou bojovat mistři světa, vítězové světových pohárů a olympijští medailisté. 

Již 58. ročník ankety tedy čeká na svého vítěze. Od roku 2006 vládnou českému sportu ženy. Vítěznou cestu nastoupila Kateřina Neumannová a následně se na pomyslném trůnu střídaly Martina Sáblíková, Barbora Špotáková, Petra Kvitová
a Zuzana Hejnová. Uvidíme, zda se letos podaří mužům prolomit nadvládu žen. Slavnostní večer se znovu ponese v duchu mini zápasů žen, mužů, juniorů
a kolektivů. Vyvrcholí soubojem nejlepší ženy a nejlepšího muže na sportovním poli v tomto roce. 

V anketě Sportovec roku volí sportovní novináři od roku 1959. První slavnostní vyhlášení výsledků se odehrálo 17. prosince 1959 v Praze. O rok později byl poprvé oceněn také nejlepší kolektiv. Hlasování novinářů je dvoukolové a organizuje jej KSN (www.ksn.cz). Uzávěrka I. kola je 29. 11. 2016. Z prvního kola vzejde 10 nominovaných sportovců, jejichž jména budou oznámena 1. 12. 2016.

II. kolo končí 8. 12. 2016 a určí konečné pořadí. Stejným způsobem bude určeno i pořadí tří nejlepších kolektivů. Klub sportovních novinářů v rámci projektu vyhlašuje od roku 2000 také Sportovní legendu. Nejlepší juniory roku vybírá Nadace české sportovní reprezentace. 

Projekt organizačně a marketingově zajišťuje již 20 let společnost BPA sport marketing a.s. Společnost má dlouhodobé zkušenosti v oblasti sportovního marketingu a reklamy v České republice.

Slavnostní vyhlášení Sportovce roku 2016 uvidíme v přímém televizním přenosu ve čtvrtek 22. prosince na ČT1.