VÝSLEDKY 1. KOLA – JEDNOTLIVCI

10 nominovaných jednotlivců pro 2. kolo (bez bodových zisků, v abecedním pořadí)

DOSTÁL JOSEF kanoistika
KOUKALOVÁ GABRIELA biatlon
KRPÁLEK LUKÁŠ judo
KULHAVÝ JAROSLAV horská kola
ONDRA ADAM  sportovní lezení
PLÍŠKOVÁ KAROLÍNA    tenis
PRSKAVEC JIŘÍ   vodní slalom
SÁBLÍKOVÁ MARTINA   rychlobruslení
SYNEK ONDŘEJ veslování
ŠPOTÁKOVÁ BARBORA   atletika

 

VÝSLEDKY 1. KOLA – KOLEKTIVY

3 nominované kolektivy pro 2. kolo (bez bodových zisků, v abecedním pořadí)

 

BIATLON – ženská štafeta ČR

(Puskarčíková Eva, Charvátová Lucie, Vítková Veronika, Koukalová Gabriela)

 

ČTYŘKAJAK ČR

(Havel Daniel, Trefil Lukáš, Dostál Josef, Štěrba Jan)

 

TENISOVÝ TÝM ČR – ženy

(Kvitová Petra, Plíšková Karolína, Strýcová Barbora, Hradecká Lucie a kapitán Pála Petr)

 

V 1. kole ankety hlasovalo celkem 216 členů Klubu sportovních novinářů. Právo hlasovat v anketě mají pouze členové Klubu sportovních novinářů ČR.

Hlasování sportovních novinářů je dvoukolové. V prvním kole rozhodli sportovní novináři svými hlasy o nominaci 10 jednotlivců a 3 kolektivů postupujících do druhého kola. Ve druhém kole pak z těchto 10 nominovaných jednotlivců vzejde konečné pořadí v anketě Sportovec roku. Stejným způsobem je určeno i pořadí tří nejlepších kolektivů      za rok 2016. Další pořadí a informace najdete v tiskové zprávě.

 

INFORMACE O PROJEKTU

Vyhlášení výsledků v pořadí 58. ročníku ankety Sportovec roku 2016 proběhne v přímém televizním přenosu zábavného pořadu ve čtvrtek 22. prosince 2016 na ČT1 ve 21:40 hodin z hotelu Hilton Prague.

Pořadem bude provázet Libor Bouček. O hudební doprovod se postará skupina Chinaski. Režie pořadu se již tradičně ujme Roman Petrenko.

Na základě sportovních výsledků v tomto roce jsme předběžně oslovili sportovce, u kterých byl předpoklad na umístění v první desítce.          Po oznámení nominace zahajujeme intenzivní jednání o účasti se všemi nominovanými jednotlivci i kolektivy.

Celý projekt organizačně a marketingově zajišťuje již 20 let společnost BPA sport marketing a.s., která má dlouholeté zkušenosti v oblasti sportovního marketingu a reklamy.

Klub sportovních novinářů opět prodloužil dlouhodobou spolupráci s BPA sport marketing a.s.

Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva BPA: „Je nám velkou ctí, že máme již 20 let důvěru KSN a jsme spojováni s touto prestižní anketou.“

Zdeněk Pavlis, předseda KSN: „BPA je pro nás po celou dobu vzájemné spolupráce korektním partnerem, který maximálně splňuje naše představy o prezentaci i realizaci této nejstarší ankety v ČR. Jsme proto rádi, že naše spolupráce bude pokračovat i v příštích letech“

 

DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ DENÍKU SPORT

Také v letošním roce je pro příznivce sportu připravena soutěž pro čtenáře a diváky. Fanoušci mohou hlasovat pro svého favorita jednou denně prostřednictvím webových stránek www.isport.cz/sportovecroku. Anketa bude probíhat od 2. do 16. prosince 2016. Jméno vítěze divácké ankety bude vyhlášeno v přímém přenosu pořadu Sportovce roku 2016 na ČT1 a vítěz obdrží v rámci tiskové konference dne 22.12. trofej od Deníku Sport a serveru iSport.cz