PRAHA 21. prosince 2018 – Slavnostní vyhlášení výsledků novinářské ankety Sportovec roku 2018 proběhlo 21. prosince v pražském hotelu

Deset nejlepších sportovců, tři nejúspěšnější kolektivy, trojice nejnadanějších juniorů a Sportovní legenda převzali svá ocenění
v přímém televizním přenosu vysílaném na programu ČT1, který moderovala Daniela Písařovicová. Slavnostní večer doplnilo hudební
vystoupení Moniky Bagárové a Ondřeje Rumla v doprovodu Epoque Quartet. V 60. ročníku odborné ankety Sportovec roku, vyhlašované
Klubem sportovních novinářů, přispělo svými hlasy rekordních 244 žurnalistů. Celý projekt organizačně zajišťuje již 22 let agentura BPA
sport marketing.

Titul Sportovec roku 2018 získala Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka, která v Pchjongčchangu získala nejcennější kov ve dvou rozdílných disciplínách, na lyžích i snowboardu! Navíc je i vítězka Světového poháru. Novou královnu českého sportu korunoval předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis společně s generálním ředitelem sázkové společnosti Tipsport, Petrem Knybelem.

Druhé místo získala Martina Sáblíková, stříbrná z OH v rychlobruslení. Třetí příčku vybojoval další stříbrný medailista z OH biatlonista Michal Krčmář. Dále následoval, na celkově čtvrtém místě, hokejista David Pastrňák. Páté místo získala biatlonistka Veronika Vítková, která přivezla z OH bronzovou medaili. Šestou příčku obsadil mistr světa v letecké akrobacii Martin Šonka. Sedmá byla rychlobruslařka Karolína Erbanová, která si z OH přivezla bronzovou medaili. Osmá se umístila další bronzová medailistka Eva Samková, která jí vybojovala ve snowboardcrossu. Deváté místo patří za úspěšnou sezonu deblovým teniskám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové. A desátou příčku získala tenistka