1959 – Vladimír Jirásek (vodní slalom)
1960 – Eva Bosáková (sportovní gymnastika)
1961 – Josef Mikoláš (lední hokej)
1962 – Eva a Pavel Romanovi (krasobruslení)
1963 – Václav Kozák (veslování – skif)
1964 – Věra Čáslavská (sportovní gymnastika)
1965 – Ludvík Daněk (atletika – hod diskem)
1966 – Věra Čáslavská (sportovní gymnastika)
1967 – Věra Čáslavská (sportovní gymnastika)
1968 – Věra Čáslavská (sportovní gymnastika)
1969 – Milena Rezková (atletika – skok do výšky)
1970 – Ladislav Rygl (lyžování – severská kombinace)
1971 – Ondrej Nepela (krasobruslení)
1972 – Ludvík Daněk (atletika – hod diskem)
1973 – Jan Kodeš (tenis)
1974 – Vítězslav Mácha (řeckořímský zápas)
1975 – Karel Kodejška (skoky na lyžích)
1976 – Anton Tkáč (dráhová cyklistika)
1977 – Vítězslav Mácha (řeckořímský zápas)
1978 – Anton Tkáč (dráhová cyklistika)
1979 – Jan a Jindřich Pospíšilové (kolová)
1980 – Ota Zaremba (vzpírání)
1981 – Jarmila Kratochvílová (atletika – běžecké disciplíny)
1982 – Imrich Bugár (atletika – hod diskem)
1983 – Jarmila Kratochvílová (atletika – běžecké disciplíny)
1984 – Květa Jeriová (běh na lyžích)
1985 – Petr Jirmus (letecká akrobacie)
1986 – Jozef Pribilinec (atletika – chůze)
1987 – Jiří Parma (skoky na lyžích)
1988 – Jozef Pribilinec (atletika – chůze)
1989 – Attila Szabó (rychlostní kanoistika),
1990 – Jozef Lohyňa (zápas ve volném stylu)
1991 – Radomír Šimůnek (cyklokros)
1992 – Robert Změlík (atletika – desetiboj)
1993 – Jan Železný (atletika – oštěp)
1994 – Dominik Hašek (lední hokej)
1995 – Jan Železný (atletika – oštěp)
1996 – Martin Doktor (kanoistika)
1997 – Tomáš Dvořák (atletika – desetiboj)
1998 – Dominik Hašek (lední hokej)
1999 – Tomáš Dvořák (atletika – desetiboj)
2000 – Jan Železný (atletika – oštěp)
2001 – Jan Železný (atletika – oštěp)
2002 – Aleš Valenta (akrobatické lyžování)
2003 – Pavel Nedvěd (fotbal)
2004 – Roman Šebrle (atletika – desetiboj)
2005 – Jaromír Jágr (lední hokej)
2006 – Kateřina Neumannová (klasické lyžování)
2007 – Martina Sáblíková (rychlobruselní)
2008 – Barbora Špotáková (atletika – oštěp)
2009 – Martina Sáblíková (rychlobruselní)
2010 – Martina Sáblíková (rychlobruselní)
2011 – Petra Kvitová (tenis)
2012 – Barbora Špotáková (atletika)
2013 – Zuzana Hejnová (atletika)
2014 – Petra Kvitová (tenis)
2015 – Zuzana Hejnová (atletika)
2016 – Lukáš Krpálek (judo)